Soma Bölgesel Isıtma Sistemi Kapsamında 3 Ana İleti Hattı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Bölgesel Isıtma Sistemleri Tanzim Satış İşletme Müdürlüğü

31 Ekim 2016

425 gün


Soma Bölgesel Isıtma Sistemi Kapsamında Zon 3 Ana İleti Hattına Bağlı Olan Dağıtım Hattı ve Bina Bağlantı Hattı Ön İzolasyonlu Boru Döşenmesi ve Bina Altı İstasyonların (Eşanjör) Montajının Devreye Alınması Yapım İşi

Soma bölgesel ısıtma sistemlerinde Namazgah mahallesi, Nihat danışman mahallesi ve Atatürk mahallesinin bölgesel ısıtma sistemine eklenmesinden dolayı yeni bir  ana iletim hattına ihtiyaç duyulmuştur. Proje kapsamında DN900 çapında 2854 metre Ön izoleli boru, DN1000 çapında 1792 metre Ön izoleli boru, DN1000 dıştan basınçlı kompansatör ve sabit mesnet temini  ve imalatı yapılmıştır. Ayrıca Proje kapsamında 16 30 45 kw lık bina altı güç istasyonu temini ve montajı yapılmıştır. Çeşitli bağlantı elemanları (kompansatör, çeşitli çaplarda anailetim hattına bağlantılı Tee,dirsek, rediksiyon) bu proje kapsamında fabrika ortamında imal edilmiş ve sahada uygulama yapılarak işletemeye teslim edilmiştir.

İnşaat işleri: Makine(derin kazı) ve elle kazı işlerinin yapılması . Temel dolgu , yataklama gömlekleme stabilize malzemeden temel dolgusu , kırma taş ve asfalt sökülmesi, mevcut parke taşları ile kaldırım yapılması , bakım binderi yapılması , düz yüzeyli betonarme kalıbı yapılması ,  Ø8-Ø12mm nerviürlü çelik çubukların temini,kesilmesi,bükülmesi ve erine konulması.Beton santralde üretilen C16/20 ve C20/25 basınç dayanım sınıfındaki betonların dökülmesi işlerini kapsar.

Mekanik Tesisat İşleri: Ön yalıtımlı çelik borular(1.1/4'' ........ 24'').Bu boru çaplarına uygun  ön izoleli reddüksiyonlar , ön izoleli çelik dirsekler , ön izoleli T'ler , ön izoleli sabit mesnekler , birleştirme setleri , ön izoleli küresel vanalar , pislik tutucular , geri tepme ventilleri , ön izoleli kompanstotörler.Hava atıcılar vb. imalatlarının temini , nakliyesi ve projedeki yerlerine montajlarının yapılması işleri.

Bina Altı Güç İstasyonları: 16,30,45,60,80,110,160,210,310,360,500,600,1000 kw kapasitesindeki ısıtma cihazlarının (bina altı güç istasyonlarının-eşanjörlerin) temini , nakliyesi , projedeki yerlerine montajı yapılarak test işlemlerine mütakip çalışır halde teslim işlemi.